Marissa Mayer z Google do Yahoo

Pawel Cebula, 17-07-2012 | Źródło: Mashable

O tym, że Yahoo jest w kiepskiej kondycji nie trzeba nikogo przekonywać - całej tej sytuacji zdecydowanie nie pomaga zamieszanie z prezesem. Sytuacja ma jednak się zmienić za sprawą Marissy Mayer, która przeszła z Google do Yahoo, obejmując stanowisko prezesa.

Marissa Mayer jest osobą, która miała ogromny wpływ na rozwój najważniejszych usług oferowanych przez Google - to ona decydowała, jak powinny rozwijać się poszczególne usługi, zmierzając w jasno określonym kierunku. Jej umiejętności docenił zarząd firmy Yahoo, który powołał ją na stanowisko prezesa.
 
Mayer przepracowała w Google ponad 13 lat - pracę w tej firmie rozpoczęła w 1999 roku, kiedy Google dopiero przygotował się do swojej ofensywy na rynek wyszukiwarek internetowych. Przejęcie sterów w Yahoo będzie dla niej ogromnym wyzwaniem, pozwalając na poprawę sytuacji firmy, również pozycję Yahoo na rynku.
 
Naturalnie nie mogło się obyć bez krytyki nowej prezes Yahoo. Okazuje się, że zdaniem części osób, wybór Marissy Mayer był niesłuszny, z powodu jej ciąży, która już za kilka miesięcy uniemożliwi jej prowadzenie firmy. Najwidoczniej zarządowi Yahoo to nie przeszkadza i wszyscy liczą na bardzo szybki powrót nowej prezes.
Ocena 2.57/5 (51.5%) (214 głosów)
 • Śledzik
TAGI: yahoo,   google,   ceo  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.