Facebook pokaże, kto odwiedzał profil

Pawel Cebula, 17-07-2012 | Źródło: Independent

W przypadku zdecydowanej większości serwisów społecznościowych, jedną z najbardziej pożądanych funkcji jest możliwość sprawdzenia, kto odwiedzał konkretny profil. Wygląda na to, że wkrótce taką możliwość wprowadzi Facebook.

Twórcy złośliwych aplikacji na Facebooka przez długi czas bezwzględnie wykorzystywali naiwność użytkowników, rozpowszechniając informację, że za pośrednictwem konkretnych aplikacji możliwe jest sprawdzenie, kto z naszych znajomych odwiedził nasz profil. Wiele osób dało się na to złapać, rozsyłając ogromne ilości SPAM-u.
 
Okazuje się, że kolejne źródła dostarczają informacje, zgodnie z którymi, Facebook planuje wprowadzenie możliwości sprawdzenia, którzy użytkownicy przeglądali nasz profil, szukając o nas informacji. W przypadku tak ogromnego serwisu społecznościowego jak Facebook, cała operacja jest bardzo skomplikowana.
 
Bardzo istotna jest również kwestia prywatności i zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom - pod tym względem Facebook nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek kompromisy. Nie wiadomo jeszcze, kiedy taka funkcja miałaby zostać udostępniona, jednak nieoficjalnie mówi się, że stanie się to jeszcze w tym roku.
Ocena 2.72/5 (54.47%) (235 głosów)
  • Śledzik

Komentarze:


  • Dodał: Gość data: 2012-07-17
    a skąd to info? z księżyca?


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.