Chomikuj.pl pozywa za "serwis piracki"

Jacek Pluta, 16-07-2012 | Źródło: Informacja prasowa

Na 6 sierpnia została wyznaczona pierwsza rozprawa w procesie, jaki kilka miesięcy temu Chomikuj.pl wytoczył Polskiej Izbie Książki w związku z nazwaniem go "serwisem pirackim".

Chomikuj.pl wielokrotnie proponował PIK pomoc w walce z nieautoryzowaną dystrybucją plików.
 
- Nasze propozycje spotkań były odrzucane, nie otrzymywaliśmy odpowiedzi na pisma i maile. Izba odmawiała rozmów na temat proponowanych przez nas rozwiązań, równocześnie nie przedstawiając żadnych własnych propozycji. Zamiast tego, PIK zapowiadał “zamknięcie serwisu” tak, jakby zamknięcie jakiegokolwiek serwisu miało być rozwiązaniem problemu piractwa internetowego - mówi Piotr Hałasiewicz, szef Chomikuj.pl.
 
Jak zapewnia Hałasiewicz, Chomikuj.pl współpracuje z wydawcami - niezwłocznie reaguje na wszystkie zgłoszenia nieautoryzowanej dystrybucji, udoskonala narzędzia umożliwiające wydawcom szybkie identyfikowanie i usuwanie swoich treści.  
 
- Wystarczy spojrzeć na przykłady takich serwisów jak iTunes czy Amazon, których oferta ebooków dostępna jest w cenach od kilku do kilkunastu dolarów. Jesteśmy przekonani, że analogiczna w swoim bogactwie i poziomie cenowym oferta zdecydowanie przyciągnęłaby dzisiaj rzesze polskich czytelników.  Wydawcy zapominają, że ich klienci nie są z natury złodziejami, są gotowi wynagradzać twórców za ich pracę, ale również chcą być traktowani uczciwie i poważnie. Tylko wygodna oferta, dostosowana cenowo do ich budżetów skłoni ich do wybrania “produktu” a nie do poszukania niewygodnych w czytaniu “plików” udostępnianych przez nieznane im osoby - dodaje.
 
- Sukcesy zagranicznych firm opierają się także na ciągle nieznanym nam w Polsce duchu kooperacji i szukania szans - tym bardziej nam przykro, że PIK tak skutecznie broni się przed podjęciem rozmów z Chomikuj.pl i wykorzystania potencjału, jaki mogłaby uruchomić współpraca wydawców z serwisami internetowymi. Radzimy i życzymy Polskiej Izbie Książki oraz wszystkim wydawcom, aby obudzili się i zaczęli szukać konstruktywnych rozwiązań zanim lepiej rozumiejące swojego klienta zagraniczne firmy z sukcesem opanują także nasz rodzimy rynek - mówi wydawca.
 

 

Ocena 2.62/5 (52.37%) (257 głosów)
 • Śledzik
TAGI: chomikuj   pliki  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.