Tłumacz Google z przykładowymi zdaniami

Pawel Cebula, 16-07-2012 | Źródło: Google

W internecie znaleźć można dziesiątki narzędzi, które z założenia oferują podobne możliwości do Tłumacza Google, jednak mimo wszystko jakość tłumaczeń jest znacznie gorsza, niż to ma miejsce w przypadku usługi Google. Koncern z Mountain View poinformował o nowych możliwościach Tłumacza.

Bez wątpienia, Tłumacz Google to zdecydowanie jedna z najlepszych usług tego typu. Użytkownik może tłumaczyć słowa, zdania, a nawet całe strony internetowe między wieloma językami. Dostępna jest również opcja odsłuchiwania poprawnej wymowy słów, co jest przydatne dla osób uczących się języków obcych.
 
Google niedawno zwrócił uwagę na to, że rocznie powstaje 5000 nowych słów, których znacznie dla zdecydowanej większości osób jest nieznane. Koncern z Mountain View jest zdania, że najlepszą metodą na zrozumienie ich znaczenia, a także sposobu używania konkretnych słów w wypowiedziach, jest "obserwacja ich w naturalnym środowisku".
 
Co to oznacza w przypadku Tłumacza Google? Wyszukiwarkowy gigant poinformował, że usługa ta od teraz oferować będzie możliwość wyświetlenia przykładu wykorzystania słowa w konkretnym zdaniu. Przykłady zdań będą pobierane z treści, jakie można znaleźć w internecie.
Ocena 2.73/5 (54.52%) (343 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.