Koniec wsparcia Chrome dla OS X 10.5

Pawel Cebula, 12-07-2012 | Źródło: InfoWorld

W ciągu kilku najbliższych dni odbędzie się oficjalna premiera rynkowa systemu OS X 10.8 firmy Apple. Google tym samym zadecydował o zakończeniu wsparcia obsługi OS X 10.5 w przypadku przeglądarki Chrome.

Chrome 21 niedawno trafił do kanału beta, co oznacza, że w ciągu najbliższych kilku tygodni dostępna będzie nowa stabilna wersja tej aplikacji. Wielkimi krokami zbliża się również premiera OS X 10.8 Mountain Lion - w związku z tym, Google planuje wprowadzenie pewnych zmian, jeżeli chodzi o wsparcie systemu Apple.

Chrome 21 będzie ostatnim wydaniem przeznaczonym dla OS X 10.5 Leopard - od tego momentu nie będę pojawiać się już aktualizacje, które wprowadzają nowe funkcje, poprawiają stabilność pracy aplikacji, czy usuwają błędy związane z bezpieczeństwem użytkownika.

Taka decyzja ze strony Google może być dla niektórych zaskakująca, jednak dwie najnowsze wersje systemu OS X (Snow Leopard i Lion), są zainstalowane w przypadku 84,4% wszystkich komputerów z tym systemem. Użytkownicy z czasem powinni zacząć rozważać aktualizację systemu - jeżeli nie ma takiej możliwości, pozostaje instalacja innej przeglądarki.

Ocena 2.55/5 (51.06%) (284 głosów)
 • Śledzik
TAGI: x,   apple,   chrome,   przegladarki   os  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.