Częste wydania Firefoksa są niekorzystne?

Pawel Cebula, 10-07-2012 | Źródło: WebMonkey

Opinie w kwestii wprowadzenia nowego harmonogramu aktualizacji w przypadku Firefoksa były bardzo mocno podzielone. Jeden z programistów Firefoksa przyznaje, że częste aktualizacje nie są korzystne dla aplikacji.

Nowy Firefox pojawia się regularnie co 6 tygodni - niezależnie od tego, czy programistom uda się ukończyć prace nad wszystkimi zaplanowanymi nowościami, kolejna wersja Firefoksa trafia na serwery Mozilli, a w efekcie na komputery użytkowników. Zdaniem jednych osób, Firefox wreszcie zaczął zmniejszać dystans, jaki dzielił tę przeglądarkę względem np. Chrome.

 

Prawdą jest to, że na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy aplikacja uzyskała wiele nowych opcji, a także wprowadzono liczne usprawnienia, które docenia każdy użytkownik tej aplikacji. Jeden z programistów Firefoksa, Jono DiCarlo, ma jednak zupełnie inne zdanie na ten temat, przyznając wprost - nowy cykl wydawniczy jest niekorzystny dla Firefoksa.

 

DiCarlo uważa, że częste aktualizacje są problematyczne dla użytkowników, którzy muszą pobierać nowe wersję, sprawdzając, czy instalacja aktualizacji będzie oznaczała problemy wynikające z powodu niekompatybilności dodatków z przeglądarką. Jego zdaniem Firefox ma coraz gorszy wizerunek - aplikacja ta jest postrzegana przez niektórych, jako gorsza wersja Chrome.

Ocena 2.59/5 (51.74%) (310 głosów)
  • Śledzik

Komentarze:


  • Dodał: Gość data: 2012-07-23
    muli mi kmmpa po najnowszym firerze foxierze
  • pCUoNqGnuHMoTqNrHB
    Dodał: Silian data: 2012-08-07
    Nie ma znaczenia, o jaikej wersji piszesz, wszystkie wydawane są jednocześnie.Tylko strona nie może zostać zaktualizowana, bo Pascal siedzi na jaikejś plaży i nie może się z svn połączyć :P


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.