Opera 12.01 z obsługą SPDY

Pawel Cebula, 09-07-2012 | Źródło: Opera

Już od pewnego czasu pojawiały się informacje, że Opera zamierza wdrożyć obsługę technologii SPDY. Pojawiło się już pierwsze wydanie testowe, wyposażone w SPDY.

Zwolennicy SPDY dość konsekwentnie przekonują, że rozwiązanie to pozwala na znacznie szybsze ładowanie elementów strony internetowej w porównaniu do tego, co ma do zaoferowania protokół HTTP. SPDY jest rozwiązaniem opracowanym przez Google, jednak znalazło swoje zastosowanie już w Chrome i Firefoksie - tym razem przyszedł czas na Operę.

 

W ramach Opera Labs dostępna jest Opera 12.01, która obsługuje SPDY. W efekcie zanotowano 38% wzrost szybkości ładowania stron www. Takie efekty są bardzo interesujace dla każdego producenta oprogramowania - wiadomo, że Opera bardzo przykłada uwagę do szybkości działania swojej aplikacji, jak i wyświetlania stron.

 

Użytkownicy zainteresowani przetestowaniem tego wydania Opery, mogą pobrać aplikację dla swojego systemu na stronie Opera Desktop Team.

Ocena 2.79/5 (55.83%) (254 głosów)
 • Śledzik
TAGI: opera,   przegladarka,   spdy  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.