Mozilla przestaje rozwijać Thundebirda

Pawel Cebula, 09-07-2012 | Źródło: Mozilla

Wielu internautów bardzo docenia możliwości, jakie oferuje Thunderbird. Niestety, ale ostatnia decyzja Mozilli nie jest zbyt optymistyczna dla użytkowników tej aplikacji.

Mozilla najwyraźniej uznała, że Thunderbird nie cieszy się wystarczającą popularnością i lepiej poświęcić dostępne zasoby na rozwój innych projektów, a tych jak wiadomo Mozilla prowadzi bardzo wiele. Nie zmienia to postaci rzeczy, że ta decyzja Mozilli jest bardzo dużym zaskoczeniem - nie tylko dla użytkowników tej aplikacji.

 

Mozilla najwidoczniej dostrzegła, że użytkownicy coraz częściej decydują się na korzystanie z bardzo funkcjonalnych i zaawansowanych usług pocztowych, jak np. Gmail. W związku z tym, użytkownicy coraz częściej rezygnują z Thunderbirda, dostrzegając realne korzyści wynikająca z korzystania z Gmaila.

 

Mozilla planuje wyłącznie wypuszczanie aktualizacji dla Thunderbirda, które będą usuwały wykryte błędy związane z bezpieczeństwem użytkownika. Obecni użytkownicy Thunderbirda nie mają więc co liczyć na otrzymanie kolejnych wersji z nowymi funkcjami.

Ocena 2.66/5 (53.17%) (404 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.