Twitter dostępny w 30 językach

Pawel Cebula, 06-07-2012 | Źródło: WebProNews

Popularność i znaczenie Twittera w kategorii serwisów społecznościowych stale rośnie - bardzo dobrym tego potwierdzeniem jest stale zwiększająca się liczba języków, jakie obsługuje ten serwis.

Dla wielu osób bardzo istotne jest to, czy dany serwis jest dostępny w ich ojczystym języku - dlatego też ogromną popularność swego czasu zyskiwały lokalne klony Twittera. Z czasem jednak większość serwisów dociera do etapu, w którym następuje odwrót użytkowników, którym zależy na dostępie do użytkowników z większej liczby krajów.

Pod koniec ubiegłego roku, użytkownicy Twittera otrzymali możliwość zmiany języka interfejsu m.in. na Polski. Była to odpowiedź na stale zwiększającą się liczbę użytkowników z naszego kraju. Za przeprowadzenie procesu tłumaczenia odpowiadają sami użytkownicy - Twitter udostępnia do tego specjalną platformę.

Tym razem dodane zostały kolejne języki - m.in. ukraiński i kataloński. Tym samym całkowita liczba języków dostępnych w tym serwisie wynosi 30.

Ocena 2.87/5 (57.31%) (387 głosów)
  • Śledzik

Komentarze:

  • DDLOBYQqOvP
    Dodał: Anitah data: 2012-10-17
    Teraz już Prezydent otoczony jest takim nibmem chwały, że żadna strona, w tym AntyKomor.pl, nie będzie go z tej chwały i świetności mogła odzierać. Zadba o to ABW.Z tego co mozna przeczytac w mediach, ABW dziala na zlecenie prokuratury, ktora od lutego prowadzia sledztwo. Poczekalabym na konkrety w tej sprawie, bo na razie praktycznie nic nie wiemy.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.