iGoogle i Google Video przechodzą do historii

Pawel Cebula, 05-07-2012 | Źródło: Google

Google dość regularnie zamyka kolejne serwisy - najczęściej powodem takiej decyzji jest bardzo niewielka popularność. Tym razem taka decyzja zapadła w przypadku iGoogle i Google Video.

Od momentu, gdy Larry Page zastąpił Erica Schmidta na stanowisku prezesa Google, dość regularnie mamy do czynienia z kolejnymi informacjami, zgodnie z którymi różne usługi i serwisy zostają wyłączone. W ten sposób portfolio Google jest porządkowane, a projekty, które od wielu miesięcy są nierozwijane znikają.

Wiele osób zastanawiało się, dlaczego jeszcze utrzymywana jest usługa Google Video. O tym, że zostanie ona zamknięta wiadomo było od dość dawna - dlatego też od kilku lat nie można było przesyłać nowych materiałów wideo. Użytkownicy mają czas do 20 sierpnia na skopiowanie swoich materiałów - po tej dacie, zostaną one przeniesione do serwisu YouTube.

Dość dużym zaskoczeniem jest zamknięcie iGoogle, które nastąpi 1 listopada 2013 roku. Usługa ta umożliwiała personalizowanie swojej strony, dzięki zastosowaniu wielu różnych widżetów. Konkurencyjne serwisy, które oferowały podobne możliwość są jednak znacznie popularniejsze.

Ocena 2.81/5 (56.23%) (324 głosów)
 • Śledzik
TAGI: igoogle,   youtube   google,   video,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.