Firefox Mobile OS z aplikacjami w HTML5

Pawel Cebula, 03-07-2012 | Źródło: Softpedia

Mozilla Foundation znana jest z tego, że zajmuje się rozwojem bardzo wielu interesujących projektów - zdecydowana większość użytkowników wie jednak o Firefoksie i Thunderbirdzie. Sytuacja może się nieco zmienić, dzięki mobilnemu systemowi operacyjnemu Firefox Mobile OS.

Mozilla już kilka miesięcy temu ogłosiła projekt Boot2Gecko, który miał zaowocować stworzeniem nowoczesnego, mobilnego systemu operacyjnego, przeznaczonego dla niedrogich telefonów komórkowych. Mozilla najwyraźniej uznała, że powstała poważna nisza, która jest warta zainteresowania.
 
Niedawno Boot2Gecko przekształciło się w Firefox Mobile OS, a tym samym, Mozilla udzieliła informacji na temat swojego najnowszego projektu. Okazuje się, że pierwsze telefony z tym systemem operacyjnym mają trafić do sprzedaży już na początku 2013 roku, a partnerami, którzy wykorzystają ten system będzie ZTE i TCL.
 
Firefox Mobile OS, jak przystało na nowoczesny system operacyjny, będzie obsługiwał dodatkowe aplikacje. Do przewidzenia było to, że Mozilla zdecyduje się na to, że wszystkie aplikacje będą musiały być tworzone w HTML5, wykorzystując możliwości, jakie oferuje JavaScript, czy CSS. Cała inicjatywa Mozilli cieszy się dość dużym zainteresowaniem, gdyż będzie to pierwszy tego typu system operacyjny.
Ocena 2.58/5 (51.52%) (269 głosów)
  • Śledzik
TAGI: mozilla,   aplikacje   firefox   os,   html5,  

Komentarze:

  • dodaj
    Dodał: Gość data: 2012-08-12
    dodawajcie komentarze bo lubię je czytać. nie czytam tego:Firefox Mobile OS z aplikacjami w HTML5


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.