Google Grafika z Knowledge Graph

Pawel Cebula, 03-07-2012 | Źródło: Google

Wyszukiwarka Grafiki Google od pewnego czasu oferuje funkcję, które umożliwia odnalezienie podobnych zdjęć lub grafik, na podstawie pliku który załączymy. Koncern z Mountain View poinformował o wprowadzeniu usprawnień w swojej wyszukiwarce grafiki.

Funkcja wyszukiwania obrazków za pomocą Google stanowi poważną część kompleksowego odnajdywania treści w Internecie, niezależnie od tego, czy dany materiał ma formę tekstową, czy graficzną. Dla wielu osób istotne jest to, aby wyszukiwarka grafiki była coraz bardziej funkcjonalna.
 
Dzięki ostatnim zmianom, jakie zostały wprowadzone we wspomnianej funkcji, Google ma znacznie trafniej wyszukiwać pliki graficzne - pod tym względem usługa Google radziła sobie bardzo dobrze, jednak kolejne usprawnienia z pewnością będą procentować przy nieco mniej popularnych grafikach.
 
Nowością jest natomiast zastosowanie tzw. Knowledge Graph, którego zadaniem jest przedstawienie wielu istotnych informacji, związanych z tym, co przedstawia dany obraz. Rodzaj informacji będzie uzależniony od tego, co prezentuje konkretny obraz.
Ocena 2.62/5 (52.31%) (364 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:

 • yyyyyyyyy
  Dodał: Gość data: 2012-08-12
  oco w tym chodzi?!
 • yyyyyyyyy
  Dodał: Gość data: 2012-08-12
  oco w tym chodzi?!


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.