Dokumenty Google z edycją offline

Pawel Cebula, 29-06-2012 | Źródło: Google I/O

Dokumenty Google znajdują się wśród usług, które są najdynamiczniej rozwijane przez inżynierów i programistów Google. Od teraz użytkownicy tej usługi mogą edytować swoje dokumenty w trybie offline, a następnie synchronizować je.

Google od wielu miesięcy dokłada wielu starań, aby Dokumenty były możliwie jak najlepsze. Najpoważniejszym problemem jest kwestia braku dostępu do internetu. Użytkownicy, którzy bardzo cenią sobie tego typu usługi funkcjonujące w chmurze nadal nie są w stanie pogodzić się z ograniczeniami wynikającymi z bycia w trybie "offline".
 
W trakcie jednej z prezentacji podczas Google I/O, Clay Bavor pełniący funkcję product managera Google Apps, zaprezentował działanie usługi w trybie offline. Użytkownik ma możliwość bezproblemowego edytowania wszystkich plików i elementów, nawet w sytuacji, gdy w danej chwili nie ma połączenia z internetem.
 
Wszystkie zmiany, które zostały wprowadzone przez użytkownika zostaną w sposób automatyczny zsynchronizowane, w momencie, gdy ponownie będzie on miał dostęp do internetu. Cały proces jest automatyczny, zajmując kilkanaście sekund. Funkcja "offline sync" dostępna jest już teraz w Dokumentach Google.
Ocena 2.85/5 (57.06%) (286 głosów)
  • Śledzik

Komentarze:


  • Dodał: Gość data: 2012-06-29
    Zły odnośnik, zamiast gogole ma być google


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.