Chrome najpopularniejszą przeglądarką?

Pawel Cebula, 29-06-2012 | Źródło: Gogole I/O

Trwająca konferencja Google I/O jest źródłem bardzo wielu interesujących wiadomości, związanych z aplikacjami i usługami, jakie ma do zaoferowania gigant z Mountain View. Tym razem, przedstawiciele tego koncernu wiele uwagi poświęcili przeglądarce Chrome.

Pierwszym newsem, który wzbudził bardzo duże zainteresowanie było to, jak duża liczba użytkowników korzysta z Chrome. Zdaniem Google, każdego dnia z tej przeglądarki korzysta ponad 310 milionów użytkowników, co sprawia, że aplikacja jest najpopularniejszą przeglądarką internetową na świecie.
 
Statystyki zaprezentowane przez Google robią jeszcze większe wrażenie, jeżeli zestawimy je z ubiegłorocznymi danymi. Rok temu, Google informował o tym, że z Chrome korzysta ponad 160 milionów internautów, co oznacza, że liczba ta została podwojona w ciągu zaledwie 12 miesięcy.
 
Przy okazji pojawiła się również bardzo dobra wiadomość dla użytkowników tabletu iPad i smartfonu iPhone, z systemem iOS w wersji 4.3 lub nowszej. Od teraz, osoby te mają możliwość instalacji mobilnej wersji przeglądarki Chrome, która dotychczas była dostępna wyłącznie dla desktopów i użytkowników Androida.
Ocena 2.68/5 (53.62%) (395 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google,   iphone,   i/o,   ipad   ios,   chrome,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.