Google+ ma 150 mln aktywnych użytkowników

Pawel Cebula, 28-06-2012 | Źródło: Google

W trakcie pierwszego dnia konferencji Google I/O pojawiło się wiele informacji związanych z usługami, jakie oferuje wyszukiwarkowy gigant. Część tej imprezy została poświęcona serwisowi społecznościowemu Google+, który jest rozwijany od roku.

Naturalnie wszystkich najbardziej interesowały liczby, jakimi Google może pochwalić się w przypadku "plusa". Oczywiście trudno mówić tutaj o liczba porównywalnych do Facebooka, jednak mimo to, wiele użytkowników jest zaskoczonych tak dobrą kondycją Google+. Wygląda na to, że brak aktywności w tym serwisie jest tylko złudzeniem.
 
Koncern z Mountain View poinformował, że w serwisie zarejestrowanych jest ponad 250 milionów użytkowników - wynik jest całkiem imponujący, jak na zaledwie rok działalności serwisu. Ogromną rolę w pozyskaniu tej liczby użytkowników odegrał Google, promując swoją nową usługę np. na stronie głównej wyszukiwarki.
 
Jak wygląda kwestia aktywności użytkowników? Tutaj już nie jest tak dobrze - Google+ miesięcznie jest odwiedzane przez 150 milionów użytkowników i taką też liczbę Google uważa za "aktywnych". Co ciekawe, ponad 50 procent wszystkich odwiedzających użytkowników, korzysta z Google+ codziennie. Średni czas spędzony na stronach tego serwisu to ok. 12 minut.
 
Wiele wskazuje na to, że Google jest zadowolony ze swojego serwisu społecznościowego i na razie nie ma planów, aby Google+ spotkał los podobny do np. Wave.
Ocena 2.7/5 (54.05%) (363 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.