Microsoft aktualizuje Mapy Bing

Pawel Cebula, 27-06-2012 | Źródło: microsoft

Mapy Google są bez wątpienia jedną z najpopularniejszych usług tego typu, jednak zaskakująco dobrze radzi sobie Bing ze swoim serwisem oferującym podobne funkcje. Mapy Bing niedawno przeszły bardzo poważną aktualizację.

W przypadku usług takich jak Mapy Google, czy Mapy Bing, bardzo istotne jest to, aby były one możliwie jak najbardziej aktualne. Kwestia aktualności jest kluczowa w przypadku każdej warstwy, jaką oferują te usługi. O ile zaktualizowanie zwykłych map nie jest wielkim problemem, to zdjęcia satelitarne należą do poważnych wyzwań z racji nakładów pracy i czasu.

 

Mapy Binga niedawno zostały zaktualizowane o naprawdę imponującą liczbę danych - Microsoft podaje, że usługa uwzględnia od teraz ponad 165 TB nowych zdjęć. Zdecydowana większość, to zdjęcia satelitarne, które odgrywają kluczową rolę w przypadku większości obszarów, jednak bardzo dużą część z tej aktualizacji stanowią fotografie lotnicze.

 

Microsoft dołożył starań, aby zdjęcia loticzne uwzględniały najpopularniejsze miejsca na świecie - dzięki tego rodzaju fotografii, możliwe jest znacznie dokładniejsze przyjrzenie się konkretnemu obszarowi. Za kilka miesięcy powinna zakończyć się kolejna faza udostępniania nowych zdjęć, uwzględniając tym samym zdeaktualizowane obszary m.in. Europy.

Ocena 2.8/5 (55.97%) (278 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.