Facebook zmienił e-maile użytkowników

Pawel Cebula, 26-06-2012 | Źródło: lifehacker

Praktycznie każdy doskonale wie, jak wielkim echem może odbić się każda, nawet najmniejsza, zmiana w tak popularnym serwisie społecznościowym jak Facebook. Tym razem Facebook został skrytykowany za zmianę adresów e-mail w profilach.

Od pewnego czasu wiadomo, że Facebook zachęca swoich użytkowników do ustalenia własnej nazwy użytkownika, widocznej po ukośniku w domenie facebook.com. W sposób atuomatyczny użytkownik staje się również posiadaczem konta e-mail, w formie nazwauzytkownika@facebook.com. Dla zdecydowanej wiekszości osób - całkowicie zbędna funkcja, jednak nie dla Facebooka.

 

Okazuje się, że niedawno Facebook usunął dotychczasowe adresy e-mail użytkowników z ich własnych profili, zastępujac je adresami w domenie @facebook.com. O ile niektórzy nawet tego nie zauważyli, to dla sporej części osób jest to pewien problem, utrudniający komunikację z innymi użytkownikami.

 

Największe niezadowolenie w przypadku użytkowników spowodowało to, że Facebook nie poinformował o swoich zamiarach, wprowadzając zmiany według własnego widzimisię. Użytkownicy coraz bardziej obawiają się tego, jakie informacje znikną lub zostaną podmienione w przyszłości na profilach. Każda osoba korzystająca z Facebooka może samodzielnie przywrócić swoje adresy e-mail.

Ocena 2.57/5 (51.31%) (382 głosów)
 • Śledzik
TAGI: facebook,   adres   e-mail,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.