Mobilny Facebook znajdzie znajomych w pobliżu

Pawel Cebula, 25-06-2012 | Źródło: Mashable

W przypadku serwisów społecznościowych coraz większą rolę odgrywają urządzenia mobilne i aplikacje tworzone specjalnie z myślą o nich. Zespół Facebooka przygotował nową opcję, która wykorzystuje dostępny potencjał, pozwalając na znalezienie znajomych w pobliżu.

Na atrakcyjność serwisów społecznościowych, jak np. Facebook, czy Twitter zależy w dużym stopniu od tego, na ile sprawnie uda nam się znaleźć w serwisie znajomych, którzy mają podobne zainteresowania do naszych. W efekcie, mamy dostęp do treści, które nas interesują, przyciągając jednocześnie użytkowników do korzystania z serwisu.

Od niedawna użytkownicy mobilnej wersji Facebooka w sekcji "Szukaj znajomych", mają możliwość znalezienia innych osób, które znajdują się w ich bezpośrednim otoczeniu. Możliwość zaproszenia kogoś, lub bycia zaproszonym, pojawia się wyłacznie wtedy, gdy skorzystamy z tej opcji - nie ma więc obawy o notoryczne otrzymywanie zaproszeń od osób, których nie znamy.

Możliwość skorzystania z tej opcji dostępna jest również po wklejeniu adresu fb.com/ffn do paska adresu przeglądarki. 

 

Ocena 2.6/5 (52.09%) (387 głosów)
 • Śledzik
TAGI: mobile,   facebook,   gps   znajomi,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.