Mozilla Thimble dla uczących się HTML

Pawel Cebula, 20-06-2012 | Źródło: Mozilla

Mozilla Foundation w ostatnich dniach poinformowała o powstaniu nowych projektów - jednym z nich jest Mozilla Junior, czyli prosta przeglądarka bazująca na WebKit, która jest przeznaczona dla iPada. Kolejną nowością jest Thimble. Co jest zadaniem tego projektu?

W internecie można znaleźć mnóstwo poradników, które mają na celu nauczenie języka HTML, pozwalając jednocześnie na stworzenie prostej strony internetowej. Jednak za sprawą CMS-ów takich jak Wordpress, znaczenie znajomości HTML-a jest dużo mniejsze - w końcu wszystko można "wyklikać" lub doinstalować odpowiednie pluginy.
 
Thimble jest kolejnym projektem rozwijanym w ramach Mozilla Webmaker. Użytkownik, który zdecyduje się na skorzystanie z tego narzędzia, otrzyma do swojej dyspozycji funkcjonalny edytor, pozwalający na natychmiastowy podgląd zmian, jakie są wprowadzane w kodzie. Łatwość obsługi i prostotę z pewnością docenią osoby, które dopiero zaczynają swoją naukę HTML-a.
 
Mozilla ma do zaoferowania swoim użytkownikom również możliwość skorzystania z gotowych szablonów, a następnie wprowadzenie w nich określonych zmian. Edytor Thimble ponadto informuje użytkownika o błędach, jakie popełnia w trakcie tworzenia kodu - wszystko to ma pozwolić na wyeliminowanie późniejszych błędów.
Ocena 2.47/5 (49.37%) (363 głosów)
 • Śledzik
TAGI: mozilla,   edytor   thimble,   webmaker,   kod,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.