Face.com kupiony za 100 mln USD

Pawel Cebula, 19-06-2012 | Źródło: TechCrunch

Kilka tygodni temu, pojawiły się doniesienia, zgodnie z którymi Facebook planował przejęcie serwisu Face.com. Do tej pory, poza informacjami pochodzącymi od dobrze poinformowanych źródeł, nie było wiadomo nic więcej. Jednak w tej chwili, wszystko jest już oficjalne.

Na krótko przed debiutem giełdowym Facebooka, ogromne zainteresowanie wzbudziła informacja, że serwis Marka Zuckerberga przejął usługę Instagram, która umożliwia robienie zdjęć, nakładanie filtrów i dzielenie się fotografiami ze swoimi znajomymi. Wszystko to, zostało przejęte za kwotę 1 mliliarda dolarów.
 
Spekulacje na temat przejęcia Face.com zostały przyjęte z odrobiną rezerwy, szczególnie, gdy padała kwota transakcji, wynosząca ok. 100 milionów dolarów. Jednak w tej chwili, na stronie Face.com można przeczytać, że faktycznie doszło do finalizacji transakcji, a nowym właścicielem tej usługi jest Facebook.com.
 
Do czego służy Face.com? Przede wszystkim, jest to usługa, która umożliwia rozpoznawanie twarzy. Możemy więc oczekiwać, że mobilna aplikacja Facebooka zostanie znacząco rozbudowana o funkcje z Face.com i Instagrama. Na razie jednak nie wiadomo kiedy to się stanie. Całkowita wartość transakcji, szacowaną na 100 mln dolarów, potwierdza TechCrunch.
Ocena 2.58/5 (51.51%) (205 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.