Wordpress 3.4 gotowy do pobrania

Pawel Cebula, 15-06-2012 | Źródło: Softpedia

Przez ostatnie kilka tygodni, Wordpress 3.4 znajdował się w fazie Release Candidate, a premiera nowej wersji tego popularnego CMS-a była przewidywana na połowę czerwca. Wydawca Wordpressa poinformował o dostępności stabilnego wydania.

Kolejna wersja Wordpressa wprowadza szereg poprawek związanych zarówno z bezpieczeństwem, jak i wprowadzających nowe funkcje - jedną z najpoważniejszych nowości jest edytor motywów, pozwalający na wprowadzanie zmian i ich podgląd w czasie rzeczywistym. Funkcją tą będą zainteresowani przede wszystkim mniej zaawansowani użytkownicy.

 
Nowy edytor motywów pozwala na określenie sposobu wyświetlania praktycznie każdego elementu strony. Użytkownik może zmienić kolorystykę, położenie, a także wielkość poszczególnych części strony. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych edytorów tego typu, jednak korzystanie z niego jest bardzo proste.
 
Wordpress 3.4 wprowadza również obsługę osadzania wiadomości publikowanych w ramach Twittera. Tworząc nowy post wystarczy wkleić link do danej wiadomości, a ten zostanie przekształcony tak, że będzie pozwalał na skorzystanie z podstawowych funkcji Twittera (odpowiedź, dodanie do ulubionych, przesyłanie dalej).
 
Najnowsza wersja Wordpressa jest już dostępna na stronie Wordpress.org - na razie trwa przygotowywanie pełnej polskiej wersji językowej, która powinna pojawić się już wkrótce.
Ocena 2.68/5 (53.59%) (262 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.