Chrome Web Store z obsługą aplikacji offline

Pawel Cebula, 14-06-2012 | Źródło: Chrome

Chrome nieustannie zyskuje na popularność - aktualnie jest już drugą najchętniej wybieraną przeglądarką internetową, co potwierdzają różne firmy badające internet. Google, rozwijający usługę Chrome Web Store, poinformował o nowościach w tym serwisie.

Przede wszystkim, Google Chrome Web Store jest oficjalnie dostępny w kolejnych krajach - m.in. w Turcji, Egipcie, Arabii Saudyjskiej, Maroko i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Od teraz, programiści z tych krajów mogą oficjalnie publikować swoje aplikacje i rozszerzenia dla przeglądarki Chrome.
 
Jak wiadomo, Chrome Web Store obsługuje również kolekcje aplikacji, które są np. polecane przez załogę Google lub są związane z trwającymi Mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Tym razem jednak została dodana nowa kolekcja, która nosi nazwę "Aplikacje offline". Nietrudno się domyślić, że są to aplikacje, które nie potrzebują dostępu do internetu, aby poprawnie funkcjonować.
 
Wśród Aplikacji Offline znajdziemy m.in. grę Angry Birds, Google Mail offline, Dokumenty Google, Brudnopis i wiele innych. W ten sposób Google dość wyraźnie podkreśla, że Chrome już teraz ma wokół siebie coraz bardziej funkcjonalny ekosystem, z którego warto skorzystać jeżeli przeglądarka Google jest naszą domyślną aplikacją.
Ocena 2.5/5 (50.04%) (277 głosów)
 • Śledzik
TAGI: offline   chrome,   store,   sklep,   web  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.