Stabilne wydanie Opery 12 już wkrótce

Pawel Cebula, 12-06-2012 | Źródło: Opera

Fani przeglądarki Opera musieli czekać niemal rok na dwunastą odsłonę tej przeglądarki. Od niedawna aplikacja znajduje się w fazie Release Candidate, co oznacza, że w ciągu kilku dni możemy spodziewać się stabilnego wydania.

Opera 12 była wyczekiwana przez wiele osób przede wszystkim z powodu obsługi akceleracji sprzętowej, która ma być jednym z wielu czynników przyczyniających się do jeszcze sprawniejszego i szybszego przeglądania Internetu, a jak wiadomo Norwegowie poświęcają wiele uwagi zagadnieniom szybkości działania.
 
Ogromny wpływ na opóźnienie najnowszej Opery miało to, że w międzyczasie pojawiła się wersja 11.60, która zawierała część nowości nad którymi pracowano na potrzeby Opery 12. Prace nad tym wydaniem zabrały bardzo dużo czasu, a szczególnie dużo uwagi poświęcono WebGL. Niestety, ale akceleracja sprzętowa domyślnie będzie wyłączona.
 
Aktualnie osoby zainteresowane mogą pobrać Operę 12 RC 3, która jest dostępna dla użytkowników Windows (32- i 64-bit), OS X i Linux / FreeBSD. Do usunięcia zostało dosłownie kilka błędów, a oznacza to, że premiery tej przeglądarki w wersji stabilnej możemy spodziewać się w ciągu kilku dni.
Ocena 2.75/5 (55.07%) (219 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.