Safari 6 zadebiutuje w lipcu

Pawel Cebula, 12-06-2012 | Źródło: Webware

Apple nie należy do producentów, którzy stosują się do przyspieszonego cyklu wydawniczego. W efekcie, główne aktualizacje przeglądarki pojawiają się dość rzadko. Z racji zbliżającej się premiery kolejnej wersji OS X, zaprezentowana została nowa odsłona Safari.

Niedawno miała miejsce konferencja WWDC, w trakcie, której zaprezentowano wiele nowości związanych z oprogramowaniem - w tym iOS 6, OS X Mountain Lion. Jedną z wielu nowości, jaka pojawi się kolejnej wersji OS X jest nowa wersja Safari, która siłą rzeczy musi nadrobić straty względem Chrome, czy Firefoksa.
 
Przede wszystkim, inżynierowie Apple wreszcie ugięli się pod presją i zastosowali bardziej funkcjonalny pasek adresu, który łączy w sobie również funkcję wyszukiwarki. Dzięki temu, zniknie dotychczasowy pasek wyszukiwarki, a dostępne będzie więcej miejsca na ikonki rozszerzeń instalowanych w przeglądarce.
 
Kolejną poważną nowością w Safari 6 będzie zupełnie nowy silnik JavaScript, który ma się charakteryzować znacznie większą szybkością działania. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w przypadku nowoczesnych stron internetowych. Safari zaoferuje również funkcję synchronizowania kart między urządzeniami za pośrednictwem usługi iCloud.
 
Safari 6 zadebiutuje w lipcu - użytkownicy dotychczasowych wersji przeglądarki otrzymają możliwość zaktualizowania swojego oprogramowania przez wbudowany mechanizm aktualizacji lub pobierając instalator ze strony Apple.
Ocena 2.58/5 (51.51%) (370 głosów)
 • Śledzik
TAGI: ios,   przegladarki   safari,   apple,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.