Flash 11.3 ze wsparciem sandboxingu w Firefoksie

Pawel Cebula, 11-06-2012 | Źródło: ArsTechnica

Presja na Adobe w przypadku wtyczki Flash Player jest ogromna - praktycznie wszystkim zależy na tym, aby element ten był możliwie jak najbezpieczniejszy, bardzo dobrze radząc sobie z obsługą wszystkich elementów Flash. Wersja 11.3 wprowadza szereg poważnych nowości.

Bardzo często dochodzi do sytuacji, gdy użytkownicy obwiniają Mozillę, Operę Software, czy Google za powolne działanie przeglądarki. Okazuje się, że dość często winnymi takiego stanu rzeczy nie są firmy produkujące przeglądarki, a wtyczki i rozszerzenia rozwijane przez zewnętrznych programistów.
 
Przy tak dużej ilości elementów Flash na stronach internetowych, kluczowe jest to, aby Flash Player poprawnie radził sobie z ich obsługą - niestety, ale jego optymalizacja pozostawia wiele do życzenia. Podobnie sytuacja wygląda z bezpieczeństwem - Mozilla była zmuszona do wyłączenia starszych wersji wtyczki Flash, które nie zapewniały odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.
 
Od niedawna dostępna jest jednak nowa wersja Flash Playera. Jedną z największych nowości jest obsługa sandboxingu dla użytkowników systemu Windows. Firmy Adobe i Mozilla pracowały nad izolacją procesów wtyczki, podobnie jak ma to miejsce w przypadku Chrome. Dodatkowo, pozwoli to na rozwiązanie problemów z aktualizacjami Flash.
 
Adobe również zadbało o wprowadzenie funkcji aktualizacji w tle - tym razem jednak dotyczy do systemu OS X. Użytkownicy Windows mają możliwość korzystania z tej opcji już od kilku miesięcy, co w wielu wypadkach sprawdza się bardzo dobrze.
Ocena 2.65/5 (52.92%) (353 głosów)
  • Śledzik
TAGI: flash,   microsoft   mozilla,   firefox,   adobe,  

Komentarze:

  • -zilla
    Dodał: Szczęsław Kusiciel data: 2012-06-11
    W przypadku Mozilli dosyć często jest winna sama Mozilla. Za wolne działanie odpowiedzialne są puchnące bazy SQLite wykorzystywane do wszystkiego (historia, awesomebar, cookies, zakładki). Już nie powiem, ile razy przeglądarka wyłożyła się z błędem nie przez Flasha a przez nie do końca działającą obsługę błędów JavaScript.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.