Wyciekły hasła LinkedIn i LastFM

Pawel Cebula, 08-06-2012 | Źródło: WebProNews

Teoretycznie administratorzy serwisów internetowych, szczególnie tych najpopularniejszych, dokładają wielu starań, aby zadbać o odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Niestety, ale co jakiś czas okazuje się, że zabezpieczenia były niewystarczające. Tym razem wyciekły hasła LinkedIn i LastFM.

Zarówno LinkedIn, jak i Last.fm są bardzo popularnymi serwisami społecznościowymi, z których na co dzień korzystają miliony internautów z całego świata. Nie dziwi więc to, że praktycznie jakikolwiek wyciek danych kończy się poważnymi problemami - zarówno dla administracji serwisów, jak i samych użytkowników.
 
W przypadku LinkedIn na jednym z rosyjskich forów dyskusyjnych pojawiła się baza zawierająca 6,4 miliona haseł. Co prawda hasła są zahashowane, jednak w przypadku części z nich istnieje bardzo poważne prawdopodobieństwo rozkodowania ich. Wyciekła również lista e-maili, które są powiązane z hasłami.
 
W przypadku Lastf.fm liczba znaków zapytania jest znacznie większa. Wiadomo, że hasła wyciekły - niestety nie jest znana ich liczba. Część użytkowników otrzymała komunikat drogą mailową, który sugeruje, że warto zmienić hasło na inne, gdyż dotychczasowe mogło wpaść w niepowołane ręce. Ekipa Last.fm nadal analizuje, jak doszło do wycieków.
Ocena 2.82/5 (56.36%) (220 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.