Firefox 13 nadchodzi

Pawel Cebula, 05-06-2012 | Źródło: Mozilla

Mozilla cyklicznie przygotowująca kolejne wydania przeglądarki Firefox przyzwyczaiła wszystkich do tego, że listy zmian w kolejnych wersjach aplikacji nie są zbyt obszerne. W przypadku kolejnej wersji Firefoksa changelog prezentuje się jednak wyjątkowo interesująco.

Jedną z nowości, która trafiła do tego wydania jest zastosowanie przycisku reset, umożliwiającego przeniesienie kluczowych danych z domyślnego profilu Firefoksa na nowy, przywracając różne ustawienia do stanu domyślnego. Dzięki temu możliwe jest rozwiązanie bardzo wielu problemów z aplikacją.
 
Mozilla reszcie poszło śladami Opery, Safari i Chrome dodając obsługę najczęściej odwiedzanych stron w ramach nowej karty. Opcja ta była bardzo pożądana przez wielu użytkowników i dopiero w 13. wersji Firefoksa pojawiła się jako natywna funkcja. Ostatnie wydanie Firefoksa wprowadza również obsługę SPDY.
 
Zadbano również o zmodyfikowanie strony startowej, której zadaniem od tej chwili jest umożliwienie szybkiego dostępu do różnych zasobów jak np. historia, zakładki, pobrane pliki, czy ustawienia. Firefox 13 wprowadza wiele usprawnień, o których mówiło się wiele już od bardzo dawna.
Ocena 2.54/5 (50.89%) (360 głosów)
 • Śledzik
TAGI: karty,   home   mozilla,   firefox,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.