Chrome z obsługą stosów kart

Pawel Cebula, 01-06-2012 | Źródło: Google

Większość producentów przeglądarek internetowych nieustannie pracuje nad usprawnieniami interfejsu, które mają na celu ułatwienie korzystania z przeglądarki. Wiele uwagi poświęcono kartom, które są jednym z najczęściej wykorzystywanych elementów przeglądarki internetowej.

Opera niezmiennie od lat pozostaje jednym z najbardziej innowacyjnych producentów przeglądarek internetowych - dotyczy to zarówno wersji przeznaczonych dla komputerów, jak i urządzeń mobilnych. Bardzo często dochodzi do sytuacji, w których jedna firma inspiruje się rozwiązaniami konkurencji - tak też było w przypadku Chrome.
 
Wiele wskazuje na to, że Chrome 21 zaoferuje swoim użytkownikom możliwość tworzenia "stosów kart". Funkcja ta pierwszy raz pojawiła się w Operze, pozwalając na łatwe grupowanie kart ze stronami, które mają np. podobną tematykę. W efekcie użytkownik ma możliwość zaoszczędzenia miejsca, którego brakuje przy większej ilości otwartych kart.
 
Ostatnie stabilne wydanie przeglądarki Chrome jest oznaczone numerem 18 - oznacza to, że zanim otrzymamy możliwość korzystania z tej funkcji minie jeszcze kilkanaście tygodni. Osoby, które chcą sprawdzić działanie tej opcji, mogą pobrać deweloperskie wydanie Chrome - w pasku adresu należy wpisać chrome://flags i aktywować pozycję "Stacked Tabs".
Ocena 2.78/5 (55.58%) (389 głosów)
 • Śledzik
TAGI: stosy   kart   chrome,   google,   dev,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.