Nowe formy promowania wpisów na Facebooku

Pawel Cebula, 31-05-2012 | Źródło: WebProNews

Zespół odpowiedzialny za rozwój Facebooka dokłada wielu starań, aby wyciągnąć możliwie jak najwięcej z potencjału, jaki drzemie w Facebooku. Niektórzy użytkownicy zauważyli, że ich fanpage pozwala na promowanie wybranych wpisów.

Właścicielom profili fanowskich zależy na tym, treści publikowane przez nich dotarły do możliwie jak największej liczby użytkowników - w wielu przypadkach jest to dość mocno utrudnione, z powodu ogromnej liczby informacji, z jakimi stykają się osoby korzystające z serwisu Facebook.
 
Nowy sposób promocji treści jest bardzo prosty. Użytkownik publikując nowego posta ma możliwość skorzystania z opcji "promote" - cena skorzystania z tej formy reklamy jest uzależniona przede wszystkim od tego, jak wiele osób "lubi" nasz profil - zazwyczaj jest to kwota od kilku do kilkuset dolarów.
 
Co w zamian uzyskuje właściciel takiego profilu? Przede wszystkim większą szansę na dotarcie do wszystkich użytkowników. Treści są promowane zarówno w desktopowej wersji serwisu, jak i jego mobilnej odsłonie. Wpis będzie widoczny dla użytkowników przez nawet trzy dni. Po zakończeniu akcji promocyjnej możliwe jest sprawdzenie, do jak dużej części użytkowników udało się dotrzeć.
Ocena 2.65/5 (52.91%) (223 głosów)
 • Śledzik
TAGI: post,   facebook,   promocja,   reklama  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.