Twitter jeszcze szybszy

Pawel Cebula, 31-05-2012 | Źródło: WebProNews

Część użytkowników Twittera skarżyło się, że w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin pojawiały się problemy z dostępnością wszystkich funkcji tego serwisu. Okazuje się, że przyczyną było wprowadzanie szeregu usprawnień, które działają już od teraz.

Dan Webb poinformował ostatnio, że Twitter przeszedł poważne zmiany - na pierwszy rzut oka niedostrzegalne, jednak bardzo istotne dla przeciętnego użytkownika. Przy okazji dowiadujemy się, że Twitter w 2010 roku wprowadził zmiany, które polegały na przełożeniu ciężaru renderowania na przeglądarkę użytkownika - okazuje się, że nie było to najlepsze rozwiązanie.
 
Nowa wersja Twittera ponownie przenosi odpowiedzialność za renderowanie na stronę serwerów - odciążając tym samym przeglądarki użytkowników korzystających z tego serwisu. Efekty są dość spektakularne - czas załadowania pierwszej strony został skrócony do 1/5 tego, co było dotychczas. Aktualnie Twitter działa na modułowej aplikacji JavaScript, dzięki czemu ułatwiony zostanie proces rozwijania serwisu.
 
W kwestii JavaScriptu warto również zwrócić uwagę na to, że Twitter bardzo poważnie zmienił sposób w jaki jest wykonywany kod. Dołożono wielu starań, aby kod został zoptymalizowany, wyrzucając wszystkie zbędne fragmenty. Dzięki temu, użytkownicy powinni zauważyć znaczącą poprawę szybkości działania nowego Twittera.
Ocena 2.6/5 (52%) (225 głosów)
  • Śledzik

Komentarze:

  • FHuJliYyHhhrEUYSOl
    Dodał: Claudinei data: 2012-10-18
    Odo, tekstu pana Terlikowskiego nie czytałem. Odpowiem na piytnae tytułowe. Gospodarzem śledztwa jest państwo gdzie wydarzyła się katastrofa.Prowadzący śledztwo widocznie nie chce a priori założyć, że strona polska nie jest winna spowodowania tej katastrofy, na przykład przez zamach.Jedyne co może zrobić strona polska to uzyskać zgodę Rosjan na włączenie do tego śledztwa jakichś organizacji międzynarodowych lub państw trzecich. Nie sądzę jednak żeby ani Rosjanie ani Polacy tego chcieli.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.