Internet w Polsce coraz popularniejszy

Pawel Cebula, 30-05-2012 | Źródło: Interaktywnie

Kolejne wyniki badań wskazują na to, że Polacy coraz chętniej korzystają z Internetu, jednak to nie jedyne zmiany, jaki można zaobserwować na podstawie raportu NetTrack.

Nieustannie pojawiają się komentarze, że z dostępnością Internetu w Polsce jest bardzo źle. Prawda jest jednak taka, że sytuacja jest coraz lepsza - infrastruktura jest stale rozbudowywana, pojawił się dostęp do sieci LTE, ceny Internetu spadają, a jego szybkość rośnie. Takie zmiany dają coraz konkretniejsze fekty.
 
Z danych NetTrack za pierwszy kwartał 2012 roku wynika, że 55,6 proc. wszystkich Polaków korzysta z Internetu. Liczba ta w porównaniu do danych z ubiegłego roku zwiększyła się o ponad pół miliona - wyraźnie więc widać rosnące zainteresowanie globalną siecią. Sprawdzono również rozpoznawalność popularnych serwisów.
 
Zdecydowanie najpowszechniej znaną marką jest Google (wymienione przez 61,4 proc. osób). Kolejne miejsca zajmuje Allegro (52,7 proc.), a także najpopularniejszy polski portal internetowy - Onet, z wynikiem na poziomie 41,3 proc. Podobnie wygląda ranking najchętniej odwiedzanych stron www - ponownie pierwsze miejsce należy do Google, drugie przypadło Allegro. Co zaskakujące, YouTube wskoczył na trzecią pozycję - przed Onet.
Ocena 2.58/5 (51.59%) (395 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.