IE10 z natywną obsługą Flash

Pawel Cebula, 29-05-2012 | Źródło: Webware

Adobe Flash, mimo wielu starań, niezmiennie pozostaje jednym z najpopularniejszych rozwiazań, które odpowiadają za obsługę multimediów. Microsoft doskonale zdaje sobie z tego sprawę i w związku z tym, nawiązuje bliższą współpracę z Adobe.

Nieoficjalne źródła wskazują na to, że wtyczka tworzona przez Adobe będzie bezpośrednio wbudowana w domyślną przeglądarkę nowego systemu Windows 8. Całość ma być zoptymalizowana pod kątem oszczędności energii, bezpieczeństwa i dotyku, dając naprawdę ciekawy efekt końcowy.
 
Microsoft podkreśla, że Sieć nie jest jeszcze gotowa na porzucenie Flasha, zastępując go innym standardem. Pomimo tego, że koncern z Redmond dokłada wielu starań, aby kolejna wersja IE obsługiwała nowoczesne standardy, kluczowe jest zapewnienie odpowiednio dobrej obsługi Flash.
 
Rozwiązanie, nad którym pracuje Microsoft jest doskonale znane użytkownikom przeglądarki Flash - Google już od dłuższego czasu oferuje użytkownikom wtyczkę Flash wbudowaną w Chrome, jednak w tym konkretnym przypadku znacznie istotniejsze były przede wszystkim względy bezpieczeństwa.
Ocena 2.88/5 (57.69%) (286 głosów)
 • Śledzik
TAGI: microsoft,   css3   adobe,   flash,   html5,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.