Facebook kupi Face.com?

Pawel Cebula, 29-05-2012 | Źródło: TNW

Jednym z największych zakupów Facebooka było oczywiście przejęcie serwisu Instagram. Tym razem zaczynają pojawiać się spekulacje, że serwis Marka Zuckerberga może wkrótce wchłonąć usługę Face.com, która oferuje technologię rozpoznawania twarzy.

Ostatnie tygodnie są wyjątkowo intensywne w przypadku Facebooka. Przejęcie serwisu Instagrama, debiut na giełdzie. Kilka dni temu spore zamieszanie wzbudziły doniesienia, że trwają negocjacje, które mają skończyć się przejęciem przeglądarki Opera. Jakby tego było mało, to teraz wychodzi na jaw zainteresowanie usługą Face.com.

O kwestii rozpoznawania twarzy było głośno już w ubiegłym roku. To właśnie wtedy spore zainteresowanie wzbudziła funkcja automatycznego wykrywania twarzy na zdjęciach w serwisie Facebook.com. Wygląda na to, że zainteresowanie tym tematem jest poważne, gdyż istnieje spore prawdopodobieństwo, że wkrótce technologie opracowane przez Face.com staną się częścią najpopularniejszego serwisu społecznościowego.

Kwota, za jaką Face.com miałby zostać przejęty nie jest tak oszałamiająca jak w przypadku Instagrama, jednak 100 milionów dolarów jest również imponującą wartością transakcji. Pojawiają się również spekulacje, że Facebook.com mógłby zdecydować się na przejęcie samej domeny Face.com.

Ocena 2.59/5 (51.8%) (244 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.