Microsoft walczy z piractwem - u konkurencji

Pawel Cebula, 28-05-2012 | Źródło: Techland

Z danych związanych z żądaniami usunięcia wybranych elementów z indeksu wyszukiwarki Google można wyciągnąć wiele wniosków. Okazuje się, że wyjątkową aktywnością w walce z piractwem wykazuje się Microsoft. Tymczasem, te same odnośniki w Bingu pozostają nieruszone.

Za sprawą Transparency Report dowiadujemy się, jak ogromną liczbę zgłoszeń Google otrzymuje od różnych firm, które żądają usunięcia określonych pozycji z wyszukiwarki, dzięki czemu możliwa jest skuteczniejsza ochrona praw autorskich. Nikogo nie dziwi fakt, że wśród najaktywniejszych firm walczących z piractwem znajduje się np. RIAA.

Dużym zaskoczeniem jest aktywność Microsoft. Na podstawie wniosków koncernu z Redmond usunięto ponad 2,5 miliona linków, co oznacza kilkukrotnie większą liczbę niż w przypadku zrzeszenia amerykańskich wydawców muzyki (RIAA). Ciekawie zaczyna się robić w momencie, gdy porównamy wyniki wyszukiwania Google i Binga.

Okazuje się, że próba znalezienia określonych pozycji w Google kończy się niepowodzeniem - na wniosek Microsoftu wszystkie wybrane elementy zostały usunięte i są niedostępne dla użytkowników. Tymczasem, bez problemu tego rodzaju treści można znaleźć w wyszukiwarce Bing, której właścicielem jest sam Microsoft.

Ocena 2.73/5 (54.54%) (293 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.