Google o statystykach serwisu YouTube

Pawel Cebula, 25-05-2012 | Źródło: YouTube

Niedawno YouTube obchodził swoje 7 urodziny. Bez wątpienia, serwis ten w ciągu zaledwie kilku lat stał się jedną z najpopularniejszych stron internetowych, prezentując bardzo ciekawe podejście do kwestii obsługi multimediów. Jak prezentują się statystyki YouTube?

Przejęcie przez Google serwisu YouTube było bardzo dobrym posunięciem. Jednak od samego początku koncern Google ma spore problemy z zarabianiem na tym serwisie. Ogromna popularność teoretycznie powinna ułatwić generowanie zysków, jednak w tym konkretnym przypadku wiąże się to z gigantycznymi nakładami w infrastrukturę.
 
Użytkownicy korzystający z serwisu YouTube w ciągu każdej minuty dodają ok. 60 godzin nowych materiałów wideo. Serwis ten może pochwalić się 800 milionami unikalnych użytkowników każdego miesiąca. Tak duża liczba materiałów wideo musi generować potężną liczbę odtworzeń - dziennie użytkownicy oglądają ok. 4 milionów filmików.
 
Początkowo YouTube był wykorzystywany przede wszystkim w USA. Aktualnie sytuacja wygląda inaczej - 70% całego ruchu generowanego w tym serwisie pochodzi spoza Stanów Zjednoczonych. Przyczyniło się do tego przede wszystkim to, że YouTube jest dostępny w 54 różnych językach. Kolejne miesiąca wiążą się z dalszą ekspansją tego serwisu, stale poprawiając swoje statystyki.
Ocena 2.73/5 (54.61%) (386 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.