Google poinformuje o żądaniach usunięcia adresów URL

Pawel Cebula, 25-05-2012 | Źródło: Slashgear

W przypadku usług tak popularnych jak wyszukiwarka Google, kluczowa jest kwestia transparentności, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie oskarżeń, związanych z normalnym działaniem. Google rozszerzył ostatnio swój raport przejrzystości.

Założenia Transparency Report były bardzo proste. Google zależało na tym, aby każda zainteresowana osoba miała wgląd w to, jakie informacje są zbierane przez tę firmę. Jedną z pierwszych funkcji była możliwość sprawdzenia tego, jakiego rodzaju informacje musiały być usunięte z indeksu Google na skutek wniosków składanych przez rządy.
 
Ostatnio "Transparency Report" został rozszerzony o nową funkcję, która umożliwia sprawdzenie, jak wygląda kwestia żądań związanych z usuwaniem adresów URL z indeksu Google, z powodu nieprzestrzegania praw autorskich. Dzięki temu dowiadujemy się, jak dużo adresów znika z Google właśnie z tego konkretnego powodu.
 
Tygodniowo Google otrzymuje ok. 250 tys. zgłoszeń, które wskazują na to, że doszło do złamania praw autorskich. Bardzo duża część zgłoszeń pochodzi od Microsoftu, Universal, British Phonographic Industry.
Ocena 2.89/5 (57.79%) (208 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.