Facebook testuje nową oś czasu?

Pawel Cebula, 24-05-2012 | Źródło: Slashgear

Wprowadzenie funkcji Timeline w serwisie Facebook było jedną z najpoważniejszych zmian, jakie weszły w życie w ciągu ostatnich kilku lat. Użytkownicy nadal bardzo krytycznie wypowiadają się w kontekście tej funkcji. Facebook planuje jednak kolejne zmiany, które są związane z wyglądem osi czasu.

Oś czasu bez wątpienia była pomysłem bardzo oryginalnym. Z założenia miała ułatwić prezentowanie informacji, układając kolejne wydarzenia (a wraz z nimi multimedia) na specjalnej osi, od momentu narodzenia danego użytkownika, aż do chwili obecnej. Umiejętne wykorzystanie możliwości funkcji timline daje naprawdę interesujące efekty.
 
Użytkownicy mimo to są zdania, że oś czasu jest nieczytelna i niezrozumiała, szczególnie dla osób, które nie są zbyt obyte z nowymi technologiami. Facebook w ten sposób nieco zamyka się na starszych użytkowników. Mimo to, nadal trwają prace nad udoskonaleniem tej funkcji, wprowadzając zmiany np. w sposobie prezentowania treści.
 
Nowy layout, uwzględniający funkcję timeline ma być znacznie przejrzystszy, ułatwiając przeglądanie wszystkich treści, jakie są publikowane przez użytkownika na Facebooku. Podstawowe informacje związane z użytkownikiem zostały przeniesione w górę, zahaczając o "zdjęcie w tle". Znacznie łatwiej znaleźć przyciski odpowiadające za zdjęcia, czy multimedia zgromadzone przez użytkownika. Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się wdrażanie nowego układu profilu.
Ocena 2.55/5 (51.04%) (230 głosów)
 • Śledzik
TAGI: os   czasu   timeline,   facebook,  

Komentarze:


 • Dodał: Gość data: 2012-05-29
  lol

 • Dodał: Gość data: 2012-05-29
  zal was debile

 • Dodał: Gość data: 2012-05-29
  zal was debile
 • kNCwyFGuuljnIgCgqp
  Dodał: Nadasyafiah data: 2012-10-18
  Wchodzenie na tego bloga stało się już moim codziennym rytuałem. Jestem tu każdego dnia z naeidzją, że zobaczę nowe zdjęcia i gdy już je widzę nie mogę się napatrzeć. To niesamowite jakie emocje biją z tych fotek, patrzę na nie i mam wrażenie, że jestem w tym miejscu. Świetna robota! Nie planuję jeszcze swojego ślubu ale wiem, że chciałabym byś to Ty był moim fotografem!


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.