Facebook bez limitu wieku?

Pawel Cebula, 23-05-2012 | Źródło: DailyMail

Ubiegły rok w przypadku Facebooka upłynął przede wszystkim na bardzo dynamicznym zwiekszeniu liczby użytkowników, którzy korzystają z tego serwisu. Od pewnego czasu Facebook zyskuje nieco wolniej, jednak zmiany wprowadzone w regulaminie, mogą pozwolić na zyskanie ogromnej liczby użytkowników.

Aktualnie Facebook, podobnie jak zdecydowana większość tego typu serwisów, uniemożliwia zakładanie konta w przypadku osób, które nie mają skończonych trzynastu lat. Wynika to przede wszystkim z konieczności ochrony dzieci przed zagrożeniami, z jakimi mogą mieć do czynienia podczas korzystania z tego typu serwisów.
 
Okazuje się, że są plany, aby znieść to ograniczenie. Przedstawiciele Facebooka chcąc uzasadnić swoją decyzję, najprawdopodobniej wykorzystają argument wdrożenia zaawansowanych mechanizmów i rozwiązań, jakie mają na celu ochronę dzieci, przed ewentualnymi zagrożeniami. Co taka decyzja da Facebookowi?
 
Przede wszystkim, bardzo łatwo osiągnięto by pułap 1 miliarda zarejestrowanych użytkowników. Wiadomo od dawna, że Markowi Zuckerbergowi bardzo zależy na tym - byłoby to idealne podkreślenie tego, że Facebook jest naprawdę gigantycznym przedsięwzięciem, łącząc ze sobą niespotykaną dotąd liczbę ludzi.
Ocena 2.81/5 (56.29%) (221 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.