Nadal małe zainteresowanie Google+

Pawel Cebula, 22-05-2012 | Źródło: RJ Metrics

Google dołożyło wielu starań, aby zwiększyć zainteresowanie swoim serwisem społecznościowym. Google+ może pochwalić się również ciekawymi funkcjami, jednak nadal poważnym problemem jest niewielka aktywność ze strony użytkowników.

Google+ dość szybko od startu osiągnął pułap 100 milionów użytkowników. Przedstawiciele Google uważali, że to dobry początek i teraz może być już tylko lepiej. Od początku wiadomo było, że kluczowe będzie zaktywizowanie użytkowników, zachęcając ich do regularnego odwiedzania tego serwisu.
 
Firma RJ Metrics poddała analizie zachowania grupy 40 tys. internautów korzystających z Google+. Okazało się, że 30% użytkowników po zarejestrowaniu swojego konta i sprawdzeniu możliwości serwisu nigdy nic nie opublikowało. Wśród osób poddanych analizie standardem było publikowanie nowych treści średnio co 12 dni.
 
Na tym tle Facebook wypada nieporównywalnie lepiej - zarówno w kwestii ilości spędzonego czasu, interakcji między użytkownikami, czy liczbie publikowanych postów. Na Google+ mamy do czynienia z poważną stagnacją i niewiele wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się coś zmienić.
Ocena 2.55/5 (50.97%) (288 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.