Chrome częściej używany niż IE?

Pawel Cebula, 21-05-2012 | Źródło: TNW

Od momentu pojawienia się przeglądarki Chrome, zaszło wiele poważnych zmian w przypadku tego typu aplikacji. Przeglądarka rozwijana przez Google miała bardzo duży wpływ na to, jak wyglądają rankingi popularności tych aplikacji. Najlepszym tego potwierdzeniem są ostatnie dane Statcountera.

Zdecydowana większość użytkowników wie, że Internet Explorer od wielu miesięcy nieprzerwanie traci na popularności. Trend spadkowy oznacza, że zyskuje konkurencja, a do grona najpopularniejszych przeglądarek internetowych niezmiennie od lat zaliczamy Firefoksa, Safari, Operę i Chrome.
 
Obserwując dane Statcountera wyraźnie widać,  kto najwięcej zyskuje na malejącej popularności Internet Explorera. Powody do zadowolenia ma przede wszystkim Chrome, który w ostatnim tygodniu był częściej używaną przeglądarką internetową niż Internet Explorer. Nie wiadomo, czy obecny trend się utrzyma.
 
Wyraźnie jednak widać, że wyprzedzenie IE przez Chrome jest już jedynie kwestią czasu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że aplikacja Google może już na stałe zająć pierwsze miejsce w rankingach popularności. Firefox na początku lipca 2011 roku był używany przez 29% użytkowników, aktualnie korzysta z niego ok. 26% użytkowników.
Ocena 2.59/5 (51.85%) (314 głosów)
 • Śledzik
TAGI: microsoft   mozilla,   firefox,   chrome,   ie,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.