Firefox z funkcją resetu ustawień

Pawel Cebula, 18-05-2012 | Źródło: Mozilla

Zdecydowana większość użytkowników ma w swoim systemie zainstalowanych kilka różnych przeglądarek internetowych. W razie problemów z jedną z nich, jest ona zmieniana na inną - najczęściej powodem zmiany są problemy z aplikacją. Mozilla znalazła pewne ciekawe rozwiązanie.

Bardzo często zdarza się tak, że użytkownik korzystając z przeglądarki napotyka na jakiś problem - strony nie ładują niektórych elementów, aplikacja się zawiesza lub uruchamia ponownie. Rozwiązanie problemu wymaga podjęcia wielu działań - np. wyłączenia wszystkich rozszerzeń i sprawdzenie, czy któryś z tych elementów nie jest przyczyną kłopotów.
 
Analiza działania rozszerzeń jest zaledwie jednym z wielu kroków. W związku z tym, użytkownicy najczęściej po prostu uruchamiają inną przeglądarkę, co najczęściej pomaga. Mozilla chcąc uniknąć sytuacji, w której użytkownik rezygnuje z Firefoksa z powodu błędów niezależnych od samej przeglądarki, wprowadza funkcje "Restet".
 
Użytkownik wpisując do paska adresu about:support ma możliwość skorzystania z przycisku restartującego przeglądarkę. Aplikacja automatycznie tworzy nowy profil, przenosząc wszystkie dane użytkownika (zakładki, hasła, pliki cookies i dane z formularze), natomiast pozostałe ustawienia są restartowane. W zdecydowanej większości przypadków powinno to zadziałać, dzięki czemu użytkownik nie musi zmieniać swojej przeglądarki i przyzwyczajeń.
Ocena 2.55/5 (50.92%) (185 głosów)
 • Śledzik
TAGI: restet,   profil   mozilla,   firefox,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.