Twitter z obsługą Do Not Track

Pawel Cebula, 18-05-2012 | Źródło: Softpedia

Kwestia prywatności i ochrony danych użytkowników jest bardzo istotna dla wielu serwisów internetowych. W związku z tym, powstają inicjatywy jak np. "Do Not Track", która została zapoczątkowana przez Mozillę. Wsparcie dla tej inicjatywy ogłosił również Twitter.

Większość nowoczesnych przeglądarek internetowych już od pewnego czasu obsługuje funkcje, które pozwalają na zwiększenie poziomu prywatności, blokując przekazywanie informacji np. reklamodawcom, gdy użytkownik sobie tego nie życzy. Wsparcie dla obsługi takich funkcji musi jednak mieć miejsce również po stronie serwisów internetowych.
 
Twitter oficjalnie poinformował, że ten popularny serwis mikroblogowy wprowadzi obsługę funkcji "Do Not Track". W efekcie, użytkownik włączając tę funkcję w swojej przeglądarce może mieć pewność, że gdy trafi na stronę będącą częścią tej inicjatywy Mozilli, jego oczekiwania poprawy prywatności.
 
Pozyskanie przez Mozillę tak ważnego partnera jakim jest Twitter ma ogromne znaczenie. Każdemu z podmiotów będącym inicjatorem tego typu rozwiązań zależy na maksymalnej popularyzacji swoich propozycji. Twitter równie zyska w oczach użytkowników, dla których prywatność ma duże znaczenie.
Ocena 2.49/5 (49.85%) (331 głosów)
 • Śledzik
TAGI: twitter,   not   mozilla,   track   do  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.