Facebook planuje zmianę "polityki prywatności"

Pawel Cebula, 14-05-2012 | Źródło: Softpedia

Temat "prywatności" w przypadku serwisów społecznościowych ma ogromne znaczenie, bo dotyczy bezpośrednio milionów użytkowników. Nie dziwi więc to, że każda niezrozumiała zmiana w polityce prywatności wiąże się z falą krytyki.

Facebook nauczony zeszłorocznymi historiami ze zmianą polityki prywatności np. Google, czy Dropboksa, poinformował, że planowane jest wprowadzenie odpowiednich modyfikacji w zapisach regulaminu, poruszając kwestie związane np. z nowymi funkcjami, czy praktykami serwisu Marka Zuckerberga.
 
Cel jest bardzo prosty - sprecyzować konkretne zapisy związane z przechowywaniem danych, jakie są wytwarzane przez użytkowników w trakcie codziennego użytkowania. Ma to pozwolić na uniknięcie nieporozumień, które są bardzo problematyczne dla wszystkich stron.
 
W ten sposób, doprecyzowany zostanie zapis związany z tym, jak długo mogą być przechowywane dane przez twórców niezależnych aplikacji, czy reklamodawców. Aktualnie, informacje te są przechowywane tak długo, jak to jest niezbędne. Do tej pory było to 180 dni. Zgodnie z nowym zapisem, może to być mniej lub więcej niż wspomniane pół roku.
 
Użytkownicy w tej chwili mają możliwość zaproponowania swoich zmian w polityce prywatności Facebooka, zwracając uwagę na kwestie, które są szczególnie ważne dla osób korzystających z tego najpopularniejszego serwisu społecznościowego.
Ocena 2.53/5 (50.57%) (263 głosów)
  • Śledzik

Komentarze:

  • temat
    Dodał: Gość data: 2012-05-14
    <a href="http://www.onet.pl">onet.pl</a>


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.