2 miliardy odsłon mobilnej Wikipedii

Pawel Cebula, 07-05-2012 | Źródło: Softpedia

Od kilku lat, dynamicznie rośnie liczba użytkowników, którzy korzystają z Internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych takich jak smartfony, czy tablety. Wzrost ruchu wyraźnie widać na przykładzie Wikipedii, która może pochwalić się ponad dwoma miliardami odsłon mobilnej wersji serwisu.

Wikimedia w ciągu ostatnich miesięcy dołożyła wielu starań, aby przygotować możliwie jak najlepszą mobilną wersję swojego serwisu, ułatwiając korzystanie z niego na przenośnych urządzeniach. Podobnie wygląda kwestia stworzenia aplikacji Wikipedii dla systemów mobilnych jak np. Android, która jest dostępna w Sklepie Play.
 
Wśród planów na lata 2011-2012 Wikimedia sformułowała oczekiwanie, że do czerwca br. uda się osiągnąć pułap 2 miliardów odsłon mobilnej wersji. Okazuje się, że udało się wcześniej, bo w kwietniu mobilna odsłona Wikipedii została wyświetlona ponad 2.089 mld razy. Oznacza to wzrost rok do roku na poziomie 187%.
 
Pewne jest również to, że znaczenie mobilnej wersji Wikipedii będzie się stale zwiększało. Liczba smartfonów na rynku stale rośnie, podobnie sytuacja wygląda w przypadku użytkowników mobilnego internetu. Bardzo istotne będzie więc to, aby odpowiednio zoptymalizować Wikipedię pod kątem tych osób.
Ocena 2.72/5 (54.48%) (417 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.