Google+ coraz popularniejszy w Polsce

Pawel Cebula, 07-05-2012 | Źródło: Interaktywnie

Zdania na temat tego, czy Google+ okazało się sukcesem są dość mocno podzielone. Na tę chwilę nie ma mowy o nawiązaniu walki z takim gigantem jak Facebook. Jak Google+ radzi sobie w przypadku Polski?

W Polsce mamy szereg serwisów społecznościowych, które aktualnie cieszą się mniejszym lub większym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Okazuje się, że Google+ w przypadku Polski, dość szybko poradziło sobie z serwisami takimi jak np. Twitter, czy bardzo popularnego swego czasu Grono.
 
Zgodnie z danymi pochodzącymi z Megapanelu, aktualnie z Google+ w Polsce korzysta ok. 1.8 realnych użytkowników. W przypadku Twittera, liczba ta wynosi ok 1.3 miliona, co oznacza przewagę ponad 500 tys. realnych użytkowników. Wspomniany serwis mikroblogowy ma jednak spore trudności w przebiciu się do większej grupy polskich internautów.
 
Google+ w rankingach popularności wyprzedził również Wykop, który jest powszechnie znany większości aktywnych, polskich użytkowników Internetu. Start Google+ nie był najmocniejszy, pomimo tego, serwis sukcesywnie zyskuje na popularności - niestety w wielu przypadkach aktywność użytkowników ogranicza się do rejestracji konta i dodania części znajomych, a następnie zapominając o serwisie.
Ocena 2.7/5 (53.93%) (389 głosów)
 • Śledzik
TAGI: wykop,   grono,   twitter   google   plus,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.