Obsługa SPDY w Apache 2.2?

Pawel Cebula, 04-05-2012 | Źródło: tweaktown

Prace nad SPDY trwają już od wielu miesięcy - od samego początku Google zapowiada, jak istotne zmiany wprowadzi względem protokołu HTTP. Koncern z Mountain View intensyfikuje swoje działania, które mają na celu przyspieszyć rozwój SPDY.

Przedstawiciele koncernu Google przyznają wprost, że bardzo zależy im na tym, aby rozpropagować SPDY, gdyż może on wprowadzić wiele korzystnych zmian dla całego Internetu. Wielokrotnie podkreślano, jak ogromny potencjał drzemie w tej technologii, zapewniając o znaczącym przyspieszeniu ładowania stron.
 
Ostatnio przeprowadzono testy, z których osoby zainteresowane mogą się dowiedzieć, o ile szybszy jest SPDY niż HTTP. W przypadku smartfona Galaxy Nexus (z systemem Android 4.0) zanotowano 23% wzrost szybkości ładowania stron, względem rezultatów osiąganych na HTTP. W przyszłości ma być jeszcze lepiej.
 
Dużym problemem dla Google jest to, aby zachęcić wszystkich do korzystania z SPDY. Firefox i Chrome od pewnego czasu obsługują ten standard, jednak to nie wystarczy. W związku z tym, Google proponuje, aby w Apache 2.2 dodać moduł mod_spdy, który umożliwi korzystanie z SPDY wszystkim zainteresowanym.
Ocena 2.51/5 (50.25%) (281 głosów)
  • Śledzik
TAGI: chrome,   spdy,   apache,   google,   http  

Komentarze:

  • http/3/4
    Dodał: Gość data: 2018-05-20
    Bardzo wolno rozwija się technologia dla odczytu stron, baaaardzo, gdyby nie łącza internetowe Internauci staneli na kamieniu...pozdrawiam mofik.pl


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.