Ilu użytkowników miesięcznie korzysta z Tłumacza Google?

Pawel Cebula, 27-04-2012 | Źródło: TechCrunch

Tłumacz Google jest jedną z wielu usług oferowanych przez wyszukiwarkowego giganta. Pomimo tego, że w Internecie znaleźć można dziesiątki tego typu serwisów, to właśnie usługa Google cieszy się największym zainteresowaniem.

Google prezentując Tłumacza deklarowało, że w przypadku tej usługi ogromnym atutem ma być jakość tłumaczeń. Naturalne jest to, że większość przełożeń jest daleka od ideału, jednak pozwalają one na zrozumienie kontekstu danego fragmentu obcojęzycznego tekstu.
 
Bardzo istotna jest również metoda tłumaczenia. W tym przypadku, usługa Google bierze pod uwagę możliwie jak największe fragmenty zdania, dopasowując je do dostępnych tłumaczeń. Większość tego typu usług analizuje bardzo niewielkie fragmenty, co daje przeciętną jakość tłumaczenia.
 
Okazuje się, że z Tłumacza Google korzysta miesięcznie ponad 200 milionów użytkowników. Użytkownicy bardzo cenią sobie możliwość przekładania fragmentów tekstów z dość egzotycznych języków, a także wykonywanie tłumaczeń całych stron internetowych, których język jest nam nieznany.
 
Aby zobrazować użytkownikom to, jak wielka liczba tłumaczeń jest wykonywana miesięcznie, Google stosuje porównanie do objętości treści, jaką można znaleźć w milionie książek. Ponad 92% ruchu generowanego przez tę usługę pochodzi z krajów innych niż Stany Zjednoczone.
Ocena 2.73/5 (54.57%) (258 głosów)
 • Śledzik
TAGI: jezyki   google,   tlumacz,   translate,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.