Google Street View zwiększy zasięg w Polsce

Pawel Cebula, 27-04-2012 | Źródło: Google

Start Google Street View w Polsce spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony użytkowników, którzy do tej pory byli zmuszeni do korzystania z podobnych funkcji dostępnych w serwisach takich jak Norc, czy Zumi. Google już teraz zapowiada, że to dopiero początek rozwoju tej usługi w Polsce.

Aktualnie w ramach Street View można przeglądać praktycznie wszystkie najważniejsze polskie miasta, takie jak: Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Warszawa, czy Łódź. Część osób narzeka jednak na to, że zasięg tej usługi jest mimo wszystko dość mocno ograniczony, pomijając wiele innych dużych miast.
 
Google zapowiada, że od 10 maja na ulice polskich miast ponownie wyruszą specjalne pojazdy, których zadaniem będzie wykonanie odpowiednich fotografii, niezbędnych do stworzenia trybu widoku z poziomu ulicy. Już teraz wiadomo, w których województwach można spodziewać się charakterystycznych samochodów Google.
 
Na liście znalazły się województwa: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, mazowieckie, pomorskie, podkarpackie, świętokrzyskie, śląskie, wielkopolskie, warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie. Założenia są takie, że w każdym z województw odwiedzone zostanie przynajmniej jedno miasto.
Ocena 2.7/5 (54.09%) (237 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google,   view,   mapy   street  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.