Flickr już z nowym mechanizmem przesyłania zdjęć

Pawel Cebula, 26-04-2012 | Źródło: TechCrunch

O tym, że Flickr zamierza wprowadzić nowy, bardziej funkcjonalny i intuicyjny system przesyłania zdjęć wiadomo było już od kilku tygodni. Udostępnianie tego mechanizmu przesunęło się w czasie, jednak już teraz oficjalnie jest dostępne dla wszystkich użytkowników.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, system przesyłania zdjęć do Flickra został napisany od nowa, z wykorzystaniem możliwości języka HTML5. W efekcie rozwiązuje to wiele problemów, dając jednocześnie bardzo duże możliwości użytkownikom np. mobilnych wersji popularnych przeglądarek.
 
Mechanizm pozwala nie tylko na przesyłanie zdjęć, ale również na ich edycję - odpowiada za to technologia opracowana przez Aviary. Użytkownicy, którzy zdecydują się na przesłanie zdjęć będą mogli korzystać z metody drag and drop, przenosząc wybrane fotografie z systemu, bezpośrednio do przeglądarki internetowej.
 
Kolejną ciekawą funkcją jest możliwość zmiany kolejności zdjęć, zanim zostaną one przesłane do photostreamu użytkownika. Wszystkie zdjęcia przesyłane do Flickra pozostają prywatne - chyba, że użytkownik zdecyduje inaczej, jednak stanie się to dopiero na jego własne żądanie. Aktualnie limit wielkości pojedynczego zdjęcia wynosi 50 MB dla użytkowników komercyjnych, natomiast w wersji darmowej jest to 30 MB.
Ocena 2.85/5 (57.07%) (259 głosów)
 • Śledzik
TAGI: zdjecia,   flickr,   html5   foto,  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.