Facebook ma ponad 900 mln użytkowników

Pawel Cebula, 25-04-2012 | Źródło: Softpedia

Serwis Marka Zuckerberga ma wkrótce zadebiutować na giełdzie. Nie dziwi więc to, że CEO Facebooka zdecydował się na zaprezentowanie zbioru imponujących liczb, związanych z tym serwisem.

Część osób była bardzo zainteresowana danymi, związanymi z finansami Facebooka. Na uwagę jednak zasługują również informacje, które w sposób bezpośredni są związane z funkcjonowaniem tego serwisu. Pod tym względem Facebook zdecydowanie ma się czym pochwalić. Jak prezentują się statystyki Facebooka?
 
Zdecydowanie najbardziej interesującą informacją jest to, ilu aktywnych użytkowników miał Facebook w ciągu ostatniego miesiąca. Okazuje się, że z tego serwisu miesięcznie korzysta 901 milionów użytkowników. Przyjęto zasadę, że "aktywnym użytkownikiem" jest osoba, która przynajmniej raz miesięcznie loguje się do serwisu lub np. korzysta z niego przez aplikację mobilną.
 
Osiągnięcie pułapu 901 milionów oznacza całkiem duży wzrost od ostatniego ogłoszenia statystyk Facebooka. Grudniowe dane wskazywały, że z tego serwisu korzysta 845 milionów użytkowników. Wzrost nie jest już tak dynamiczny, jak dotychczas, jednak cały czas przybywa kolejnych użytkowników.
 
Każdego dnia Facebooka odwiedza ponad 526 milionów internautów. Bardzo dobrze prezentują się również statystyki związane z osobami, które korzystają z tego serwisu za pośrednictwem aplikacji mobilnych - miesięcznie jest to ponad 488 milionów osób - 20 kwietnia przekroczono barierę 500 mln użytkowników mobilnych.
Ocena 2.49/5 (49.83%) (354 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.